Gå vidare till produktinformation
1 av 1

Axiell

Behind Her Smile – E-bok

Behind Her Smile – E-bok

ISBN: 9788726988376

Ordinarie pris 34 kr
Ordinarie pris Försäljningspris 34 kr
Rea Slutsåld
Inklusive moms
Typ
Leveranstid
As part of her recovery from a devastating car accident, Grace Thomas embarks on a surprise cruise booked by her husband, Cameron. The accident still haunts Grace and she is a little anxious to be leaving her family, but excited to fulfil what has been a life-long dream of hers - cruising around the Mediterranean with some girlfriends - even if her husband's secretary, Chantelle is tagging along for the trip. Maybe this is a chance to start a fresh with this woman. But Chantelle appears to be everywhere Grace turns, and her instincts can’t all be wrong.

Something is off. Not only does Chantelle resemble Grace, it soon becomes clear that she is desperate for Cameron’s attention, but at what lengths would she go to get it? Were Cameron's motives for sending Grace away on this cruise as admirable as she first thought and is her husband's relationship with the ever-present Chantelle as platonic as he claims?

Grace's journey of self-discovery suddenly begins to feel rather sinister. Her friends are distant, Chantelle is incessantly playing with her mind, and Grace feels more lost and alone than ever. Then, she discovers that her husband has told the children she’s died. Grace's world is shattered. Everything she knows has been a lie and the truth has devastating consequences for everyone...

Fans of T.M. Logan, C.L. Taylor and K.L. Slater won’t be able to put this one down.

JA Andrews is the author of gripping twisty psychological thrillers, Mummy's Boy (2020), You Let Him In (2020) and I Let Her Go (2021).

As well as writing fiction, JA Andrews enjoys reading a mix of genres, watching various reality TV and spending time with family and friends. He is a member of the Crime Writers Association.

Språk: Engelska

ISBN: 9788726988376

Längd: 247 sidor

Format: Epub med vattenmärke

Visa alla uppgifter

4 skäl att handla på Digibok

Låga priser

Vi har konkurrenskraftiga priser och eftersträvar att alltid erbjuda så låga priser som möjligt. Hos oss gör du bra affärer.

Över 50 000 nöjda kunder & tusentals följare

Sedan starten år 2013 har vi haft över 50 000 nöjda kunder.

Kundservice via telefon & e-post

Om du skulle behöva kontakta oss når du kundservice enkelt via antingen telefon eller e-post. Vår ambition är att svara på inkomna mail inom 1 arbetsdag. För brådskande ärenden är det bara att ringa oss.

Säkerhet

Vi använder en av världens största och ledande
e-handelsplattform. Detta säkerställer att plattformen alltid är uppdaterad med
den senaste tekniken inom säkerhet. Förutom säkerhet är plattformen konstruerad
för att ge dig bästa möjliga shoppingupplevelse.

Digitala böcker i olika format

Läs online eller ladda ner till din enhet

  • Onlinebok

    Används genom inloggning på respektive förlags plattform. Internetuppkoppling krävs.

  • E-bok

    Laddas ner till din enhet. En gratis app för e-böcker krävs för att kunna öppna. T.ex. Adobe digital Edition.

  • Ljudbok

    Laddas ner till din enhet i form av MP3-filer eller kan streamas med Flash och Wowza.

  • Vilket format har boken

    När du är inne på en bok anges om det är en onlinebok, e-bok eller ljudbok.

Stort utbud av digitala böcker

Digibok - En bokhandel för digitala böcker

Digitala läromedel

Vi har ett heltäckande sortiment inom digitala läromedel. Hos oss kan du som privatperson köpa digitala läromedel för dina studier. I vårt sortiment finns digitala läromedel från bl.a. förlagen Gleerups, Liber, Sanoma, Studentlitteratur samt Natur och kultur, vilka är de fem största läromedelsförlagen i Sverige.

Gå till våra digitala läromedel

Avtalsmallar

Upprätta viktiga dokument och avtal såsom aktieöverlåtelseavtal, hyresavtal, optionsavtal,
samboavtal eller framtidsfullmakt. Vi har ett brett sortiment av avtalsmallar
för både företag och privatpersoner.

Se våra avtalsmallar

Njut av en bra bok

Välj bland tiotusentals e-böcker att läsa direkt på din enhet. Om du hellre
vill lyssna på en bok har vi också tusentals ljudböcker. Våra e-böcker och ljudböcker laddas ner till din enhet och kan efter nerladdning användas utan internetuppkoppling.

Hitta en bok