Gå vidare till produktinformation
1 av 1

Axiell

Home for Easter – E-bok

Home for Easter – E-bok

ISBN: 9788728168905

Ordinarie pris 114 kr
Ordinarie pris Försäljningspris 114 kr
Rea Slutsåld
Inklusive moms
Typ
Leveranstid
On the island of Sardinön, Easter is fast approaching but Emelie still has some difficult questions on her mind. Should she take the job at the community centre? If her new partner Andreas has a child with a lesbian couple, and he moves in with Emelie – then she’ll have a baby in the house. Does she want that? And her finances are a constant worry, but it seems that the vase she’s been left by Aunt Astrid is worth a bit of money and perhaps that will improve her situation. But when the vase disappears, Emelie is dismayed and doesn’t know what to think. Could her neighbour Birgitta have stolen it? Or Kjell the restaurant owner?

Instead of thinking about the future, Emilie plans an Easter party for the islanders, with a talent show and a festive buffet. On Easter Saturday they take a walk to the lighthouse on the cliff, where an unexpected surprise awaits her...

"Home for Easter" is the cosy successor to the Devert sisters’ popular Christmas romance "Home for Christmas". Perfect for fans of Holly Martin, Poppy Dolan and Cathy Bramley.


Annika and Jessika Devert are sisters from Gothenburg, Sweden.

They've written several children's books together. The feel-good novel 'Home for Christmas' is their first book for the adult audience.

Språk: Engelska

ISBN: 9788728168905

Längd: 193 sidor

Format: Epub med vattenmärke

Visa alla uppgifter

4 skäl att handla på Digibok

Låga priser

Vi har konkurrenskraftiga priser och eftersträvar att alltid erbjuda så låga priser som möjligt. Hos oss gör du bra affärer.

Över 50 000 nöjda kunder & tusentals följare

Sedan starten år 2013 har vi haft över 50 000 nöjda kunder.

Kundservice via telefon & e-post

Om du skulle behöva kontakta oss når du kundservice enkelt via antingen telefon eller e-post. Vår ambition är att svara på inkomna mail inom 1 arbetsdag. För brådskande ärenden är det bara att ringa oss.

Säkerhet

Vi använder en av världens största och ledande
e-handelsplattform. Detta säkerställer att plattformen alltid är uppdaterad med
den senaste tekniken inom säkerhet. Förutom säkerhet är plattformen konstruerad
för att ge dig bästa möjliga shoppingupplevelse.

Digitala böcker i olika format

Läs online eller ladda ner till din enhet

  • Onlinebok

    Används genom inloggning på respektive förlags plattform. Internetuppkoppling krävs.

  • E-bok

    Laddas ner till din enhet. En gratis app för e-böcker krävs för att kunna öppna. T.ex. Adobe digital Edition.

  • Ljudbok

    Laddas ner till din enhet i form av MP3-filer eller kan streamas med Flash och Wowza.

  • Vilket format har boken

    När du är inne på en bok anges om det är en onlinebok, e-bok eller ljudbok.

Stort utbud av digitala böcker

Digibok - En bokhandel för digitala böcker

Digitala läromedel

Vi har ett heltäckande sortiment inom digitala läromedel. Hos oss kan du som privatperson köpa digitala läromedel för dina studier. I vårt sortiment finns digitala läromedel från bl.a. förlagen Gleerups, Liber, Sanoma, Studentlitteratur samt Natur och kultur, vilka är de fem största läromedelsförlagen i Sverige.

Gå till våra digitala läromedel

Avtalsmallar

Upprätta viktiga dokument och avtal såsom aktieöverlåtelseavtal, hyresavtal, optionsavtal,
samboavtal eller framtidsfullmakt. Vi har ett brett sortiment av avtalsmallar
för både företag och privatpersoner.

Se våra avtalsmallar

Njut av en bra bok

Välj bland tiotusentals e-böcker att läsa direkt på din enhet. Om du hellre
vill lyssna på en bok har vi också tusentals ljudböcker. Våra e-böcker och ljudböcker laddas ner till din enhet och kan efter nerladdning användas utan internetuppkoppling.

Hitta en bok