Gå vidare till produktinformation
1 av 1

Axiell

Marjorie's Busy Days – E-bok

Marjorie's Busy Days – E-bok

ISBN: 9788726895285

Ordinarie pris 124 kr
Ordinarie pris Försäljningspris 124 kr
Rea Slutsåld
Inklusive moms
Typ
Leveranstid
The second in the ‘Marjorie Maynard’ series of children’s books, in ‘Marjorie’s Busy Days’ we are reunited with the mischievous young Marjorie. Back at home with her family, Marjorie always seems to find herself in some kind of trouble, despite her best efforts to be good. A sweet story from the popular children’s author Carolyn Wells. Fans of L.M. Montgomery’s ‘Anne of Green Gables’ and ‘What Katie Did’ by Susan Coolidge will enjoy the wholesome Marjorie Maynard series.

Carolyn Wells (1862-1942) was a prolific American novelist and poet, best known for her children’s literature, mystery novels and humorous verse. Following school in New Jersey, Wells worked as a librarian, where she developed her love of reading. It was during 1896 that Wells' first book ‘At the Sign of the Sphinx’ was published. From 1900 she dedicated herself to her literary career, writing over 170 novels in total across a range of genres. Some of her most loved works include the ‘Patty Fairfield’ and ‘Marjorie Maynard’ series for girls, as well as the ‘Fleming Stone’ mystery series for adults. Wells is also well-known for her humorous nonsense verse, and was a frequent contributor of verse to magazines. She published an autobiography ‘The Rest of my Life’ in 1937. Wells died in New York City in 1942.

Språk: Engelska

ISBN: 9788726895285

Längd: 318 sidor

Format: Epub med vattenmärke

Visa alla uppgifter

4 skäl att handla på Digibok

Låga priser

Vi har konkurrenskraftiga priser och eftersträvar att alltid erbjuda så låga priser som möjligt. Hos oss gör du bra affärer.

Över 50 000 nöjda kunder & tusentals följare

Sedan starten år 2013 har vi haft över 50 000 nöjda kunder.

Kundservice via telefon & e-post

Om du skulle behöva kontakta oss når du kundservice enkelt via antingen telefon eller e-post. Vår ambition är att svara på inkomna mail inom 1 arbetsdag. För brådskande ärenden är det bara att ringa oss.

Säkerhet

Vi använder en av världens största och ledande
e-handelsplattform. Detta säkerställer att plattformen alltid är uppdaterad med
den senaste tekniken inom säkerhet. Förutom säkerhet är plattformen konstruerad
för att ge dig bästa möjliga shoppingupplevelse.

Digitala böcker i olika format

Läs online eller ladda ner till din enhet

  • Onlinebok

    Används genom inloggning på respektive förlags plattform. Internetuppkoppling krävs.

  • E-bok

    Laddas ner till din enhet. En gratis app för e-böcker krävs för att kunna öppna. T.ex. Adobe digital Edition.

  • Ljudbok

    Laddas ner till din enhet i form av MP3-filer eller kan streamas med Flash och Wowza.

  • Vilket format har boken

    När du är inne på en bok anges om det är en onlinebok, e-bok eller ljudbok.

Stort utbud av digitala böcker

Digibok - En bokhandel för digitala böcker

Digitala läromedel

Vi har ett heltäckande sortiment inom digitala läromedel. Hos oss kan du som privatperson köpa digitala läromedel för dina studier. I vårt sortiment finns digitala läromedel från bl.a. förlagen Gleerups, Liber, Sanoma, Studentlitteratur samt Natur och kultur, vilka är de fem största läromedelsförlagen i Sverige.

Gå till våra digitala läromedel

Avtalsmallar

Upprätta viktiga dokument och avtal såsom aktieöverlåtelseavtal, hyresavtal, optionsavtal,
samboavtal eller framtidsfullmakt. Vi har ett brett sortiment av avtalsmallar
för både företag och privatpersoner.

Se våra avtalsmallar

Njut av en bra bok

Välj bland tiotusentals e-böcker att läsa direkt på din enhet. Om du hellre
vill lyssna på en bok har vi också tusentals ljudböcker. Våra e-böcker och ljudböcker laddas ner till din enhet och kan efter nerladdning användas utan internetuppkoppling.

Hitta en bok