Gå vidare till produktinformation
1 av 1

Axiell

The Yellow Snake – E-bok

The Yellow Snake – E-bok

ISBN: 9788728264560

Ordinarie pris 124 kr
Ordinarie pris Försäljningspris 124 kr
Rea Slutsåld
Inklusive moms
Typ
Leveranstid
A crooked merchant banker. The tantalising wealth of a distant relative. A bribe promising to wipe the slate clean.

Stephen Narth needs pund50,000 to keep out of prison. When his uncle unexpectedly offers a solution, an exciting and dangerous journey to China begins. But Narth must pull the strings of fate to secure his future. And time waits for no one when seedy businessmen and corrupt assassins are at hand.

Who will keep their side of the bargain? And more importantly, will Narth come out on top?

Outlandishly fun and outrageously daring, Edgar Wallace’s thriller ‘The Yellow Snake’ is perfect for fans of ‘Peaky Blinders’.

Edgar Wallace (1875-1932) was an English writer so prolific, that his publisher claimed that he was responsible for a quarter of all books sold in England. An author, journalist and poet, Wallace wrote countless novels, short stories, screen plays, stage plays, along with historical non-fiction. His work has been adapted into more than 160 films. In 1932, Wallace died suddenly in Hollywood, during the initial drafting of his most famous work, ‘King Kong’.

Språk: Engelska

ISBN: 9788728264560

Längd: 205 sidor

Format: Epub med vattenmärke

Visa alla uppgifter

4 skäl att handla på Digibok

Låga priser

Vi har konkurrenskraftiga priser och eftersträvar att alltid erbjuda så låga priser som möjligt. Hos oss gör du bra affärer.

Över 50 000 nöjda kunder & tusentals följare

Sedan starten år 2013 har vi haft över 50 000 nöjda kunder.

Kundservice via telefon & e-post

Om du skulle behöva kontakta oss når du kundservice enkelt via antingen telefon eller e-post. Vår ambition är att svara på inkomna mail inom 1 arbetsdag. För brådskande ärenden är det bara att ringa oss.

Säkerhet

Vi använder en av världens största och ledande
e-handelsplattform. Detta säkerställer att plattformen alltid är uppdaterad med
den senaste tekniken inom säkerhet. Förutom säkerhet är plattformen konstruerad
för att ge dig bästa möjliga shoppingupplevelse.

Digitala böcker i olika format

Läs online eller ladda ner till din enhet

  • Onlinebok

    Används genom inloggning på respektive förlags plattform. Internetuppkoppling krävs.

  • E-bok

    Laddas ner till din enhet. En gratis app för e-böcker krävs för att kunna öppna. T.ex. Adobe digital Edition.

  • Ljudbok

    Laddas ner till din enhet i form av MP3-filer eller kan streamas med Flash och Wowza.

  • Vilket format har boken

    När du är inne på en bok anges om det är en onlinebok, e-bok eller ljudbok.

Stort utbud av digitala böcker

Digibok - En bokhandel för digitala böcker

Digitala läromedel

Vi har ett heltäckande sortiment inom digitala läromedel. Hos oss kan du som privatperson köpa digitala läromedel för dina studier. I vårt sortiment finns digitala läromedel från bl.a. förlagen Gleerups, Liber, Sanoma, Studentlitteratur samt Natur och kultur, vilka är de fem största läromedelsförlagen i Sverige.

Gå till våra digitala läromedel

Avtalsmallar

Upprätta viktiga dokument och avtal såsom aktieöverlåtelseavtal, hyresavtal, optionsavtal,
samboavtal eller framtidsfullmakt. Vi har ett brett sortiment av avtalsmallar
för både företag och privatpersoner.

Se våra avtalsmallar

Njut av en bra bok

Välj bland tiotusentals e-böcker att läsa direkt på din enhet. Om du hellre
vill lyssna på en bok har vi också tusentals ljudböcker. Våra e-böcker och ljudböcker laddas ner till din enhet och kan efter nerladdning användas utan internetuppkoppling.

Hitta en bok